W dobie rosnących cen energii ocieplanie pianką przy użyciu metod natryskowych staje się coraz bardziej popularne w naszych domach, jak i obiektach przemysłowych i gospodarczych.

Pianka poliuretanowa, znana jako PUR, jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w izolacji natryskowej. Jest to rodzaj tworzywa sztucznego, który po aplikacji natryskowej rozprzestrzenia się, a następnie utwardza, tworząc lekką, ale wytrzymałą i szczelną warstwę izolacyjną.

Jakie korzyści przynosi ocieplanie pianką?

Ocieplanie pianką niesie szereg korzyści, zarówno w kontekście poprawy efektywności energetycznej obiektu, jak i komfortu jego użytkowania. Pianka PUR zapewnia doskonałą izolację cieplną dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła. To przekłada się na lepszą retencję ciepła w zimie i chłodu latem. Jednocześnie jako materiał izolacyjny jest odporna na wilgoć, co zapobiega kondensacji i rozwojowi pleśni czy grzybów, które mają niekorzystny wpływ zarówno na strukturę budynku, jak i zdrowie użytkowników.

Wśród licznych zalet ocieplania pianką wskazuje się również elastyczność zastosowania tej metody. Ze względu na swoją płynną formę pianka PUR jest idealna do izolacji trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny, zakamarki czy skomplikowane konstrukcje dachowe. Bezproblemowo wchodzi w szczeliny wypełniając je i niwelując problemem mostków cieplnych charakterystyczny dla tradycyjnych metod izolacji.

Wykonamy ocieplanie pianką – Ostrów Mazowiecki i okolica  

Specjalizujemy się w ocieplaniu pianką domów i obiektów budowlanych różnego przeznaczenia. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kompleksowej realizacji projektów termomodernizacyjnych, jak również ocieplaniu wybranych elementów konstrukcji. Zależnie od potrzeb danej inwestycji możemy wykonać ocieplenie:

  • poddaszy,
  • fundamentów,
  • podłóg,
  • ścian.

Współpracujemy w tym zakresie z klientami prywatnymi i biznesowymi z Ostrowa Mazowieckiego i okolicy. Wszystkich zainteresowanych poprawą termiki obiektu budowlanego zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.