Szacuje się, że w dobrze izolowanym domu przez dach może uciekać od 25% do 30% ciepła. W budynkach starszych lub słabo izolowanych, ten procent może być znacznie wyższy. Dlatego ocieplenie poddasza jest jednym z pierwszych działań, jakie należy podjąć w celu ograniczenia strat ciepła.ocieplanie poddasza

Ocieplenie poddasza można wykonać na wiele sposobów. Jednym z najbardziej popularnych dotychczas materiałów izolacyjnych była wełna mineralna. Poddasza ociepla się również przy pomocy płyt styropianowych. Metody te oferują wysoką skuteczność, ale i niosą za sobą pewne ograniczenia. Wynikają one przede wszystkim z czasochłonności i kosztochłonności procesu ocieplania, jak również strat przestrzeni. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych technologii i materiałów.

Kiedy warto zainwestować w ocieplenie poddasza pianką poliuretanową?

Pianka poliuretanowa jest uniwersalnym materiałem izolacyjnym, który z powodzeniem sprawdza się w bardzo zróżnicowanych aplikacjach. Najlepsze efekty przynosi w przypadku obiektów remontowanych i modernizowanych, które ze względu na technologie, w których zostały wzniesione nie mogą zostać skutecznie zaizolowane wełną mineralną czy płytami styropianowymi. Można przy jej pomocy poprawić termikę poddaszy użytkowych i nieużytkowych.

W ocieplenie natryskowe warto zainwestować tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu wysokiej efektywności energetycznej, przy możliwie najkrótszym czasie montażu izolacji i ograniczeniu ewentualnych odpadów do minimum. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową jest metodą szybką i czystą, a co za tym idzie także atrakcyjną pod względem finansowym.

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową Warszawa

Inwestorów zainteresowanych poprawą właściwości termicznych poddasza domu mieszkalnego czy obiektu przemysłowego lub gospodarczego zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową to szybki i skuteczny sposób na znaczne ograniczenie strat ciepła i ochronę obiektu przed wilgocią, jak równie niepożądanymi hałasami z zewnątrz.

Pianka poliuretanowa zapewnia:

        wysoką efektywność energetyczną,

        redukcję mostków termicznych,

        długotrwałą ochronę,

        bardzo dobrą przyczepność do różnych typów powierzchni,

        dobre właściwości akustyczne,

        szybki i czysty montaż.

Usługi związane z ocieplaniem pianką PUR świadczymy na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Współpracujemy z klientami indywidualnymi i firmami z całego województwa.