Izolacja podłogi ma na celu ograniczenie strat ciepła, poprawienie komfortu termicznego w pomieszczeniu oraz zapewnienie ochrony przed wilgocią. Izolacja termiczna podłogi jest szczególnie ważna w pomieszczeniach zlokalizowanych nad nieogrzewanymi piwnicami, garażami lub bezpośrednio na gruncie.

izolacja podłogi
Odpowiednio wykonana izolacja podłogi zapewnia wysoką efektywność energetyczną, co przekłada się na obniżenie kosztów ogrzewania, przy jednoczesnej poprawie komfortu cieplnego pomieszczenia.

Izolacja podłogi: Jaki materiał wybrać?

Prace związane z wykonaniem izolacji podłogi należy rozpocząć od oceny potrzeb termicznych i wyzwań w zakresie hydroizolacji budynku lub danego pomieszczenia. Na tej podstawie wybieramy materiał izolacyjny. Może to być wełna mineralna, polistyren ekstrudowany lub pianka poliuretanowa. Pianka poliuretanowa odznacza się licznymi przewagami nad tradycyjnymi materiałami. Jest:

        aplikowana w postaci półpłynnej, dzięki czemu z łatwością wnika w strukturę materiału budowlanego i szczelnie wypełnia wszelkie szczeliny w konstrukcji, tym samym niwelując problem mostków cieplnych,

        odporna na szkodliwe oddziaływanie wody i wilgoci, a także czynników biologicznych i mechanicznych, co zapewnia jej trwałość w długiej perspektywie czasu,

        uniwersalna, o czym świadczy duża przyczepność do szerokiego wachlarza powierzchni i możliwość wykorzystania w obiektach o różnych przeznaczeniu (obiektach mieszkalnych, przemysłowych, gospodarczych).

Izolacja podłogi metodą natryskową

Klientów zainteresowanych wykonaniem izolacji podłogi zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Usługi świadczymy na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Współpracujemy w tym zakresie z inwestorami prywatnymi i klientami biznesowymi z całego województwa. Zależnie od Państwa potrzeb możemy wykonać metodą natryskową izolację podłogi w domu, obiekcie przemysłowym, gospodarczym i dowolnym innym. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Zapraszamy również do zapoznania się naszą ofertą na ocieplanie hal magazynowych