Ocieplanie hal magazynowych ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, poprawę warunków przechowywania oraz zapewnienie komfortu pracownikom.

ocieplanie halPrzystępując do ocieplenia hali magazynowej należy ocenić specyficzne potrzeby obiektu. Różne typy magazynów wymagają różnych poziomów izolacji w zależności od tego:

        co jest przechowywane,

        czy hala jest ogrzewana,

        na jak skrajne warunki klimatyczne jest narażona.

W oparciu o ocenę potrzeb obiektu możemy wybrać technologię i odpowiednie materiały izolacyjne. W branży logistycznej największą popularnością cieszą się izolacje natryskowe.

Natryskowe ocieplanie hal magazynowych: Zalety

Natryskowe ocieplanie hal magazynowych przy użyciu pianki poliuretanowej oferuje szereg zalet. Pianka PUR:

        jest bardzo dobrym izolatorem, a dzięki aplikacji metodą natryskową z łatwością wypełnia wszelkie szczeliny w ocieplanej konstrukcji, tym samym zapewniając wyjątkowo wysoką efektywność izolacji termicznej i minimalizując straty ciepła,

        oferuje bardzo dobre właściwości uszczelniające, co skutkuje dodatkową funkcją wykonanego ocieplenia, które działa jak hydroizolacja zapewniająca ochronę przed wilgocią i wodą,

        jest materiałem uniwersalnym, który można stosować w różnych miejscach i na różnorodnych powierzchniach,

        jest materiałem odpornym na wilgoć, pleśń i szkodniki, co zapewnia długotrwałą ochronę izolacyjną bez konieczności częstego remontu czy wymiany izolacji.

Na uwagę zasługuj również szybki i elastyczny montaż. Dzięki metodzie natryskowej warstwa ocieplenia w bardzo krótkim czasie pokrywa ściany i dach hali, dzięki czemu prace związane z ociepleniem magazynu nie paraliżują pracy samego magazynu.

Ocieplanie hal magazynowych pianką poliuretanową

Usługi związane z ocieplaniem hal magazynowych świadczymy na potrzeby właścicieli i zarządców obiektów magazynowych zlokalizowanych na terenie województwa mazowieckiego. Posiadamy bogate doświadczenie w obsłudze obiektów wykonanych w różnych technologiach i o zróżnicowanej kubaturze. Pracujemy metodą natryskową. To obecnie jedna z najbardziej wydajnych metod ocieplania konstrukcji przemysłowych, dzięki której możemy w krótkim czasie rozwiązań problem mostków termicznych i poprawić termikę obiektu.

Wszystkich zainteresowanych zleceniem  zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Nasz Zespół z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości.